X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری


انحراف جنسی چیست؟

یکی از مهمترین اختلافات منشی و شخصیتی است.درباره انحراف جنسی اعتقاداتات زیادی حاکم است گروهی بر این باورند چون تمایلات جنسی یک امر طبیعی و بر گرفته از ترشحات غدد جنسی، پس اتخاذ هر روشی برای ارضای آن یک امر طبیعی محسوب می شد اما باید بیندیشیم آیا اعمالی چون کودک آزاری، خود ارزایی،....... اینها روشهای مناسبی برای تخلیه امیال جنسی محسوب می شد یا نه؟ در نفس بد بودن آن شکی نسیت اما چطور این روشها جای رویه طبیعی ارضای جنسی را به خود گرفته اند؟ آیا انحرافات جنسی یک اختلال روانی ست؟ در این مورد گروهی بر این باورند که انحرافات جنسی یک اختلال روانی نیست و انواع اختلالات جنسی در خانواده ها عمدتا اکتسابی است. در جهان بیش از 50مورد انحرافات جنسی شناخته شده است از جمله:

1- فتیشیسم(بت پرستی جنسی): که شخص با دیدن اشیاءغیر جنسی مثلاً کفش زنانه تحریک می شود.

2- سادومازوخیسم: رسیدن به لذت جنسی از طریق آزار خود و یا دیگران.

3- ویرایسم(چشم چرانی): رسیدن به لذت جنسی از طریق دیدن مقارب دیگران.

3- حیوان خویی:تمایل به نزدیکی با حیوانات.

4- تماس تلفنی یا اینترنت:فرد با شماره خانه ای تماس می گیرد و با گفتن کلمات رکیک خود را ارضا می کند.

5- پدوفیل فعال(کودک آزاری): اقدام به کودک آزاری.

6- پدوفیل منفعل(کودک آزاری):صرفا در رویا این لذت باشد.

7- اگزبیشنیسم:نمایشگری آلت تناسلی در ملاء عام.

8- ............ .

در مورد همجنس گرایان محققان آنها را جزء انحرافات جنسی نمی دانند. تحقیقات بر روی دوقلوهای همجنس گرا نشان داده که همجنس گرایی یک حالت ژنتیکی است و نمی توان آن را یک بیمار نامید و در بعضی هم ژنتیکی نبوده بلکه عوامل دیگری سبب بوجود آمدن آن می باشد و در مورد آنهای که داری این ژن هستند تحقیقات نشان داده افراد در بزرگسالی به صورت خودکار به این سمت کشیده نمی شوند.

علل انحرافات جنسی و راهکارهای آن:

دوران بلوغ جنسی، دورانی که نوجوانان به بلوغ جنسی میرسند..عدم داشتن اطلاعات درست جنسی مراجعه آنها به دوستان خود که اطلاعات کمتری وحتی غلطی دارند مراجعه به سایتها شبکه های تلوزیونی و.. اگر در این سنین به آنها آموزش درست داده شود شاید بیش از نیمی از این انحرافات کاسته شود.یکی از علل مهم انحراف جنسی محدودیت است در جامعه ما این محدودیت به واسطه اصول مذهبی و اصول اخلاقی بوجود می آید. گناه شمردن داشتن هر گونه رابطی با جنس مخالف، حفظ بکارت در دختران تا موعد ازدواج.اگر این تمایل در موقع مقرر بر آورده نشودچه بسا فرد برای ارضای خود دست به خود ارضایی نزند.به یاد داشته باشیم روابط جنسی یکی از مهمترین موارد در ارضای روح وجسم می باشد. عامل دیگر داشتن روابطه جنسی، نوع رفتار و گفتار اشکار پدرومادر بدون توجه به کودکان.به گفته فرید:تمایلات سرکوب شده ی دوران کودکی به طور کامل محوو نابود نمی شود بلکه به ضمیر ناخودآگاده افراد پس رانده و بایگانی می شود و در طول زندگی، منشاء آثار و عکس العمل های گوناگونی می شود

عدم وجود روابط عاطفی مناسب والدین با کودکان .با بالا رفتن سن ازدواج به دلیل مادی و... به همین خاطر فرد اگر پایبند به مسایل اخلاقی و.. باشد به بیراه برای ارضای خود کشیده می شود.در موارد کودک آزاری بیشترین کودک آزاران افرادی هستند که در کورکی خود مورد آزار جنسی قرار گرفته اند و در بزرگسالی در جهت تخلیه خود و انتقام گیری دست به این کار می زنند.سوء استفاده جنسی اغلب از سوی همسایگان، نزدیکان و اقوام صورت گرفته و ۳/۴ کودک آزاری های گزارش شده طی ۳ ماه پایانی سال ۷۹ تا پائیز ۸۰ بیشتر در سنین ۳ تا ۶ سال را شامل شده است که پسران بیشترین قربانیان آن بوده اند.40% از مشکالات زوجهای جوان ایرانی به دلیل ناتوانی جنسی می باشد.

 

آمارها در ایران:

همان طور که پیشتر نوشتیم افرادی که در کودکی مورد تجاوز قرار گرفته اند در بزرگسالی برای تخیله این حس دست به کودک آزاری میزنند یکی از این موارد: گروه سیاه شامل پنج پسر 25-19 ساله بود در شرق تهران که 14 پسر نوجوان و دو دختر فراری را مورد تجاوز و آزار قرار داده است یکی از دراعترافات خود گفت که در کودکی مورد آزار قرار گرفته است . -تجاوز به دختر 5 ماهه ای سبب مرگ نافرجام او شد این دختر توسط خواهرزاده پدر یا خود پدرش مورد تجاوز قرار گرفته بود که در طی تحقیقات پدر کودک اعتراف می کند این اتفاق برای دختر بزرگترش هم اتفاق افتاده بود اما او جان سالم بدر برد (نمونه از موارد اکتسابی)-20بهمن 83 شیراز دختر 4ساله بوسیله ضربات کادر کشته شد دو فرد مضنونین این ماجرا جوانی 25 ساله و یک گدا بودند-16 بهمن 82 کشف جسد پسربچه 5 ساله که در شیراز توسط سه جوان23-20 مورد شکنجه جنسی قرار گرفته بود که این سه اعتراف کردند این کار را بدون انگیزه انتقام جویی و انحراف جنسی کرده اند(نمونه از سادومازوخیسم)-.-تهران مرد بقالی دارای دو پسر 15.16 ساله ،پانزده پسربچه را مورد آزار و اذیت قرار اده است وی در اعترافات خود گفت:احساس کردم دچار کمبود روحی هستم و از این رو به ارامش میرسم.

برای اطلاعات بیشتر به این سایتها مراجعه کنید که ما خود نیز برای نوشتن متن فوق از آنها یاری گرفته ایم :

 

http://www.iranstreetchildren.com/

http://www.community.iransalamat.com/

http://www.doctorshiri.com/